۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برگزارکننده جوایز سالانه گلدن گلوب، فهرست برندگان سال ۲۰۲۳ این جوایز را در شاخه‌های سینمایی و تلویزیونی اعلام کرد.
کد خبر : ۶۰۷۰۶۳

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از ایسنا، هشتادمین مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب درحالی برگزار شد که فیلم «بانشی‌های اینیشرین» ساخته «مارتین مک دونا» با کسب سه جایزه اصلی از جمله بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر، بهترین فیلم کمدی و موزیکال و «فبلمنز» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» با دریافت جایزه بهترین کارگردانی به برندگان بزرگ این دوره از جوایز تبدیل شدند.

امسال فیلم «بانشی‌های اینشرین» که ۸ نامزدی کسب کرد، فیلم «همه چیز همه جا به یکباره» به کارگردانی مشترک «دانیل کوان» و «دانیل شاینرت» در ۶ شاخه و فیلم‌های «فبلمنز» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» و «بابل» ساخته «دامین شزل» نیز هر کدام ۵ نامزدی کسب کرده بودند.

* فهرست نامزد‌ها و برندگان شاخه‌های سینمایی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۳:

*نامزد‌های بهترین فیلم درام

فبلمنز، تاپ گان: ماوریک، الویس، تار، آواتار: راه آب 

برنده: فبلمنز

*نامزد‌های بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

بابل، بانشی‌های اینشیرین، همه چیز همه جا به یکباره، پیاز شیشه ای: رمز و راز چاقو، مثلث غم

برنده: بانشی‌های اینشیرین

*نامزد‌های بهترین کارگردانی

جیمز کامرون (آواتار: راه آب)، دانیل کوان، دانیل شاینرت (همه چیز همه جا به یکباره)،  باز لورمن (الویس)،  مارتین مک دونا (بانشی‌های اینشیرین)،  استیون اسپیلبرگ (فبلمنز)

برنده: استیون اسپیلبرگ (فبلمنز)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم درام

آستین باتلر (الویس)،  برندان فریزر (نهنگ)،  هیو جکمن (پسر)، بیل نای (لیوینگ)،  جرمی پوپ (بازرسی)

برنده: آستین باتلر (الویس)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم درام

کیت بلانشت (تار)،  اولیویا کولمن (امپراتوری نور)،  ویولا دیویس (زن پادشاه)،  آنا د آرماس (بلوند)،  میشل ویلیامز (فبلمنز)

برنده: کیت بلانشت (تار)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم کمدی یا موزیکال

دیگو کالوا (بابل)،  دنیل کریگ (پیاز شیشه ای: رمز و راز چاقو)،  آدام درایور (برفک)،  کالین فارل (بانشی‌های اینیشرین)،  رالف فاینز (منو)

برنده: کالین فارل (بانشی‌های اینیشرین)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

لسلی منویل (خانم هریس به پاریس می‌رود)،  مارگو رابی (بابل)،  آنیا تیلور جوی (منو)،  اما تامپسون (موفق باشی، لئو گرانده)، میشل یئو (همه چیز همه جا به یکباره)

برنده: میشل یئو (همه چیز همه جا به یکباره)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برندان گلیسون (انشی‌های اینشیرین)،  بری کیوگان (بانشی‌های اینشیرین)،  برد پیت (بابل)،  ادی ردمین (پرستار خوب)،  کی هو کوان (همه چیز همه جا به یکباره)

برنده: کی هو کوان (همه چیز همه جا به یکباره)

*نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل زن

آنجلا باست (پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه)،  کری کاندون (بانشی‌های اینشیرین)،  جیمی لی کرتیس (همه چیز همه جا به یکباره)،  دالی دی لئون (مثلث غم)،  کری مولیگان (او گفت)

برنده: آنجلا باست (پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه)

*نامزد‌های بهترین فیلمنامه

تار، همه چیز همه جا به یکباره، بانشی‌های اینشرین، حرف‌های زنانه، فبلمنز

برنده: بانشی‌های اینشرین

*نامزد‌های بهترین موسیقی اصلی متن

بانشی‌های اینشرین، پینوکیو، حرف‌های زنانه، بابل، فبلمنز

برنده: بابل

*نامزد‌های بهترین فیلم خارجی

همه چیز آرام در جبهه غربی،  آرژانتین ۱۹۸۵،  نزدیک،  تصمیم برای ترک کردن،  RRR

برنده: «آرژانتین، ۱۹۸۵» از آرژانتین

*نامزد‌های بهترین انیمیشن

پینوکیوی گی‌یرمو دل تورو،  اینو اوه،  مارسل صدف کفش به پا، گربه چکمه پوش: آخرین آرزو، قرمز شدن

برنده: «پینوکیوی گی‌یرمو دل‌تورو» نتفلیکس

* فهرست نامزد‌های مهم‌ترین شاخه‌های تلویزیونی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۳: 

*بهترین سریال درام

بهتره با ساول تماس بگیری،  تاج، خاندان اژدها،  اوزارک،  جدایی

برنده: خاندان اژد‌ها

*بهترین سریال کمدی یا موزیکال

دبستان ابوت،  خرس،  هکس،  فقط قتل‌های داخل ساختمان،  چهارشنبه

برنده: دبستان ابوت

*بهترین بازیگر مرد سریال درام 

جف بریجز (پیرمرد)،  کوین کاستنر (یلوستون)،  دیگو لونا (آندور)،  باب اودنکرک (بهتره با سائول تماس بگیری)، آدام اسکات (جدایی)

برنده: کوین کاستنر (یلوستون)

*بهترین بازیگر زن سریال درام.

اما دارسی (خانه اژدها)،  لورا لینی (اوزارک)،  ایملدا استونتون (تاج)،  هیلاری سوانک (خاطرات آلاسکا)، زندایا (یوفوریا)

برنده: زندایا (یوفوریا)

*بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

پرنده سیاه،  هیولا: داستان جفری دامر،  پم و تامی،  ترک تحصیل،  نیلوفر سفید

برنده: نیلوفر سفید

*بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

جسیکا چستین (جورج و تامی)،  جولیا گارنر (اختراع آنا)،  لیلی جیمز (پم و تامی)،  جولیا رابرتز (گسلیت)،  آماندا سیفرید (ترک تحصیل)

برنده: آماندا سیفرید (ترک تحصیل)

*بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

تارون اگرتون (پرنده سیاه)،  کالین فرث (پلکان)،  اندرو گارفیلد (زیر پرچم بهشت)،  ایوان پیترز (دامر - هیولا: داستان جفری دامر)،  سباستین استن (پم و تامی)

برنده: ایوان پیترز (دامر - هیولا: داستان جفری دامر)

اشتراک گذاری:
ارسال نظرات
انتشار یافته:۰ | در انتظار بررسی:۰